powrót na główną strone musicy

 

artykuł z października 1998r.

LANGUSTA
WIDLASTE MYŚLI ALFY-OMEGI

świat zieleni. bezdźwięcznie dryfowałem ponad zielenią. niezgłębiony prąd unosił mnie coraz wyżej i wyżej nad wodospady. pływałem przemierzając zimną kryształowo-czystą wodę. zewsząd otaczała mnie dziewiczość. nieskażona niczym istniała tu w niezakłóconym spokoju. na dnie zielone światło. wilgotny żar trwania wypełniał wszystko. tu nigdy nie cichnęły rozkoszne dźwięki sponad drzew dających życie. tu nigdy nie więdły drzewa strzegące brzmiących w przestrzeni wibracji.

w świecie snów bezgranicznych myśli umysłu dusza stawała się wolna. byłem orłem szybującym wysoko, samotnikiem wędrującym przez zielone lasy, istnieniem błądzącym we wszechświecie. szukałem cie powtarzając twe imie. wołałem: gdzie jesteś? nie mogłaś przyjść. nie rozumiałaś niejasnych mych ruchów. nie mogłem tego znieść. przestałem panować nad kontrolą snów. jedno marzenie tak realne wciąż się nie spełniało. kwietyzm oczu? one nigdy nie przejrzały cichych krzyków, których powodem był brak reakcji.

widok zielonej krainy przeobraził się w krajobraz zepsuty. żyje w mrocznym miejscu jako winny wszelkich niepowodzeń. nic nie jest dobre. wszystko jest złe. dojrzewam w świecie w którym na pozytywne zachowanie nie zwraca się uwagi. tu zawsze zauważa się tylko złe rzeczy. pojawiam się tutaj i ofiarowuje miłość. pragnę w zamian zrozumienia. zawrócę z beznadziejnej drogi którą kroczyłem.

jestem langustą wrzuconą do wrzącej wody. próbuje stąd uciec tak szybko jak tylko możliwe. wrzucony do wody czystej i zimnej powoli ją zacznę podgrzewać. będę nieruchomy dopóki nie zostanę ugotowany i sam nie umrę. spróbuj to przerwać. nie lekceważ tego stanu. powróć do swych snów i fantazji. spuść swe dłonie z lodowatego serca. jeżeli chcesz przetrwać utrzymaj wspomnienia przy życiu.

posiadasz siłę potrzebną by zmienić świat. mała przyczyna sprawia ogromne skutki, bagatelny powód znaczące rezultaty. czas ucieka, sekunda za sekundą. pohamuj gniew. zrzuć odpowiedzialność z siebie. przestań być trybem kołowrotu. nawet drobne rzeczy które uczynisz spowodują olbrzymie działanie. wszystko od nich zależy. skromne rzeczy są potężnymi, wielkie nieznacznymi. drobne czyny mają ogromne konsekwencje. wszystko się liczy. nic nie jest stracone...

:stag:

 

opracował grzegorz. inspiracje czerpałem z tekstów Project Pitchfork.

 

Jak na razie prawa do powyższego tekstu otrzymał Megazine
Tekst ten składa się z  przetłumaczonych sentencji, które pochodzą z utworów zawartych na płycie "alpha-omega"
Odmienne usystematyzowanie i własna interpretacja może zmienic ich oryginalny sens i znaczenie